?"How much you'd have to pay for the job of "mom

توی رتبه بندی مشاغل سخت معمولاً به سختی کار و طاقت فرسا بودن شرایط محیط کار و عوامل اینچنینی توجه میشه.اما بنظرمن "مادر بودن"سختترین شغل دنیاست .چون حاصل کار تو یه جسم بیجان یا یه برنامه قابل اجرا نیست.یک مادر باید موجود زنده ای رو به بهترین شکل ممکن پرورش بده.و شاید حتی سعی کنه فرزندش کاملا متفاوت با چیزی که خودش(خود مادر)بوده پرورده بشه.منتها همه اینا چون با عشق عمیق و اصیل مادرانه همراهه به اندازه  عمر مادر براش قابل پذیرشه و با علاقه اینکارو انجام میده.

سختی کار وقتی پررنگتر میشه که یادمون بیاد یک مادر لازمه که یک همسر خوب هم باشه,نه تنها به اینخاطر که همسری جز یکی از نقشای یک زنه بلکه به اینخاطر که نقش همسری تلویحاً برنقش مادری هم تاثیرگذاره.حالا به همه اینا اضافه کنید که اون مادر/زن/همسر متوجه ایرادهایی در خودش هم باشه که ریشه ای هستند و باید سعی کنه اونارودرشخصیتش برطرف کنه .

من الان اون مادر هستم!

که سعی دارم مادری باشم که دخترعزیزمو با جدیدترین متدهای تربیتی بار بیارم ,بعلاوه همسر خوبی باشم و ازهمه سختتر تغییر خودمه.مثلاً من آدمی هستم که بیشتر اهل ملایم رفتار کردن و رفتارهای دوستانه و محبت آمیزم.اما الان میدونم که بخاطر خود دخترمم که شده لازمه بعضی جاها با جدیت تمام و بدور از هرنوع نرمشی برخورد کنم....واین واقعا برام خیلی سخته.مخصوصاً جدی بودن درمقابل کسی که همه وجودمه.

/ 2 نظر / 38 بازدید
نویسنده

انشالله از این دوران به خوبی بیرون میای :*

ال

واقعا سخته.... امروز داشتم به این فکر می‌کردم که وقتی قراره از بغل ه بیاد بغل من و نمیخواد ولی مجبوریم (در ماشین و ...) باید بذارم ه از بغلش جداش کنه و به من بدش نه اینکه من از بغل ه بیرونش بکشم... وگرنه خاطره بد از آغوش من میشه. منظورم اینه گاهی حتی همین نکته‌های ساده هم برای آدم دل‌مشغولی میشه.